Auto po wypadku

Pomoc drogowa to nie tylko holowanie

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam na myśl w przypadku rzucenia hasła ?pomoc drogowa? to holowanie, ewentualnie transport na lawecie. Tymczasem pomoc drogowa to coś więcej ? może to być prawdziwy konglomerat usług pożytecznych dla każdej ofiary awarii na drodze.

W dzisiejszych czasach kompleksowe usługi drogowe są już w zasadzie standardem dominującym w większości krajów cywilizowanych. Wbrew pozorom Polska nie jest tutaj wyjątkiem. Istnieje możliwość uzyskania szybkiej i kompleksowej usługi za relatywnie niewielkie pieniądze. Mimo pierwszych skojarzeń kierowców z typową usługą pomocy drogowej wydaje się, że w ostatnich latach sytuacja znacznie się poprawiła. W tej chwili konkurencja na rynku lawet jest bardzo duża, a firmy konkurują ze sobą na każdym polu. Dlatego też można spodziewać się usługi na dosyć wysokim poziomie, a także szeregu ukłonów w stronę kierowcy/poszkodowanego.
Negatywna opinia krążąca wśród kierowców wzięła się z dawnych czasów, kiedy to niektórzy właściciele tego rodzaju firm stosowali niewybredne środki w celu pozyskania potencjalnego klienta. Bywało tak, że czaili się oni w miejscach szczególnie niebezpiecznych, by w razie kolizji jako pierwsi dotrzeć na miejsce wypadku. Stosowano też często niezwykle wysokie ceny ? zwykle ukrywane do ostatniej chwili. W chwili obecnej przed różnymi nieczystymi praktykami zapobiegają koncesje wydawane przez starostwa powiatowe. Dzięki temu w danej miejscowości działać może kilka firm wzajemnie konkurujących ze sobą. Do tego do dyspozycji kierowca ma ubezpieczenie typu assistance, które stanowi gwarancję darmowej pomocy drogowej. Oczywiście ważnym elementem poprawiania jakości usług jest też istnienie na rynku dużych firm, które oferują usługi naprawy pojazdów już na miejscu wypadku, lub w dowolnym miejscu na drodze.