Według polskiej policji holowanie nie powinno się odbywać nigdy z prędkością większą niż trzydzieści kilometrów na godzinę na terenie zabudowanym oraz sześćdziesiąt kilometrów na godzinę poza obszarem zabudowanym. Istotnym jest, aby pojazd holujący przez cały czas miał uruchomione światła mijania. W przypadku pojazdu holowanego auta wymagane jest oznakowanie go trójkątem ostrzegawczym, który musi być umieszczony z tyłu, po lewej stronie samochodu.
W przypadku niskiej widoczności spowodowanej złymi warunkami atmosferycznymi holowany pojazd powinien mieć uruchomione światła pozycyjne ? światła mijania mogą oślepiać kierowcę jadącego z przodu. W przypadku zastosowania holu giętkiego odległość między pojazdami powinna wynosić między cztery a sześćmetrów, natomaist sama linka holownicza musi być oznaczona białymi i czerwonymi pasami, albo chorągiewką umieszczoną na środku (w kolorze żółtym). Stosowanie innych rodzajów lin holowniczych spowodować może niebezpieczeństwo wypadku.
Podczas holowania warto jechać powoli, dzięki czemu zapanowanie nad samochodem w nagłej sytuacji będzie łatwiejsze. Wybierając trasę transportu uszkodzonego auta warto wziać pod uwagę mało uczęszczaną drogę. Obowiązkiem każdego kierowcy jest zastosowanie się do wszelkich wymogów i obowiązków nakładanych przez kodeks drogowy, również w przypadku oznakowania samochodów. Ustalenie podstawowych zasad komunikacji między kierowcami zwiększy bepzpieczeństwo obu z nich. Dobrym rozwiązaniem jest utrzymywanie stałej prędkośco podczas holowania, a także unikanie gwałtownego hamowania, przyspieszania i wszelkiego rodzaju szarpnięć. Dzięki naciągniętej lince unikniemy sytuacji, w której wlokący się po ziemi przedmiot podrbylątuje się między koła.
W przypadku, w którym samodzielne holowanie wydaje się bardzo trudne lub jest bliskie niemożliwości, warto wziąć pod uwagę usługi pomocy drogowej.
